Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)


18 yaşından büyük kişiler başvurabilirler. Yazılım bilgisi olmayanlar da yazılım dünyasına adım atabilirler.

Başvuru formunu doldurup hesabınızı açın. Size atanan online oyunu 90 dakika oynayıp en yüksek puanı almaya çalışın. Eğer puanınız minimum geçerlilik puanından yüksekse provalara davet edileceksiniz. Unutmayın, provalar bir ay sürer ve Kayseri’de olmanız gerekir. Prova dönemini tamamladığınızda UniWorkHublı Gençler arasına katılacaksınız.

Bilgisayarınızda internet bağlantısı varsa oyunu istediğiniz yerden oynayabilirsiniz. Oyunun eğlenceli bir hafıza oyunu ve bir mantık oyunu olmak üzere iki aşaması vardır. Mantık oyununda karakterinizi hedefe ulaştırmak için birkaç yön komutu girmelisiniz.

Şunlara dikkat edin: Oyunu tablet veya cep telefonundan değil, bilgisayardan oynayın. İki oyun için toplam 90 dakikanız vardır. Bir oyunu duraklatamazsınız ancak iki oyun arasında duraklatabilirsiniz.
Oyun sırasında sekmeyi kapatırsanız zamanlayıcı arka planda çalışmaya devam eder. Sekmeyi yeniden açmak, kalan süre ile devam etmenizi sağlar.Bu süreyi durdurup başlatamazsınız.

Yazılım öğrenmeye en hevesli kişileri başvurular arasından ayırmak için bu yöntemi uyguluyoruz. 1.5 saatlik bir süre birçok kişi için zorlayıcı olabilir. Bu sayede kendiliğinden pes edenler elenir ve en hevesli olanlar kalır.

Yazılım öğrenmede en başarısız yöntem, sizi ezberlemeye zorlayan geleneksel pasif öğrenme modelidir. Öğretmen veya eğitmen olmadan aktif öğrenme sistemi, yazılım öğrenmede en etkili yöntemdir. 01 Edu System eğitim teknolojisini bu yüzden kullanıyoruz. Bu teknoloji sayesinde dünyanın en iyi ve başarılı yazılımcılarından biri olabilirsiniz. Kodlama ve proje geliştirme ile kendinizi geliştirebilirsiniz. UniWorkHub ve 01 Edu System iş birliği ile kod yazıp projeler geliştirerek dünyanın her yerinde çalışabilecek nitelikte yazılımcı olun.

Hayır. Ücretli değildir. Seçme süreçlerimizin tamamı ücretsizdir.

Ana programın bir ücreti vardır. Sosyal inovasyon girişimi olduğumuzdan geleneksel ödeme modellerini kullanmıyoruz. Ana programa seçilenler ödemelerini Pareto İlkesi’ne (80/20 Kuralı) göre yapacaklar. Program sırasında ücretin %20’sini, işe girince de kalan %80’ini ödeyecekler. Güzel bir iş bulup UniWorkHub programını tamamlayana kadar ödeme yapmazsınız. İşe girip gelir elde ettiğinizde geriye kalan ödemelerinizi yaparsınız. Programın ücreti bir yıllık asgari ücret tutarıdır.

Ana programa seçilenler UniWorkHub Coding Space’e hergün düzenli gelmelidirler. Programımız online değildir. Diğer katılımcılarla öğrenmek çok değerlidir. Birlikte çalışıp öğrenirken motive olacak ve network edineceksiniz. UniWorkHub size en iyi çalışma ortamını sunmaktadır. Yıl boyunca çok sayıda etkinliğe de katılacaksınız.

Programımız 18 ay sürmektedir. 18 ayda full-stack developer olup iş dünyasına güçlü bir adım atacaksınız. Program 6 aylık üç bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Go dili ile yazılım dünyasına giriş yapacağız. İkinci bölümde JavaScript ile projeler kodlayacağız. Üçüncü bölümde ise Rust dili ile performanslı ve verimli çalışmalar üreteceğiz.

18 ay içerisinde 50’den fazla proje yaparken başka yazılım dilleri de öğreneceksiniz. Bunlar arasında C, C++, Ruby-on-Rails, PHP ve Python dilleri vardır. Bu bölümde yeni diller öğrenmenizi değil, ana programda edindiğiniz bilgi ve deneyimi yeni bir dilde kod yazmak için nasıl kullanabileceğinizi görmenizi sağlayacağız.

Go dili, yeni başlayanlar için öğrenmesi kolay bir dildir. Google’ın desteğiyle gelecek vaat eden bir yazılım dilidir.

JavaScript çok güçlü ve popüler bir dildir. Yazılım geliştirmek isteyenler için önemli bir beceridir. JS’yi öğrenmek size çok fayda sağlayabilir.

Rust, Mozilla’nın desteklediği ve yüksek performans sunan bir dildir. Yazılımcıları mükemmel programlar yazmaya teşvik eder.

Merak ettiğiniz her şeyi bizlere sorabilirsiniz.